«

»

Жов
12

«ГаРмИдЕр» запрошує на благодійну виставу «Віткацій є / Віткація немає»

Театр «ГаРмИдЕр» запрошує 23 жовтня о 19:00 на виставу «Віткацій є / Віткація немає», яка відбудеться в обласному театрі ляльок.

Цим показом театр, разом із глядачами, долучається до благодійної акції #КУЧИНСЬКИЙОДУЖУЙ, спрямованої на збір коштів для лікування художнього керівника Львівського академічного театру імені Леся Курбаса Володимира Кучинського, якому діагностували гострий лейкоз. Усі благодійні внески глядачів будуть переказані на лікування митця. Якщо ви не маєте можливість відвідати виставу, але бажаєте долучитися до акції, то переказуйте кошти на картку ПриватБанку: 4149 4996 4305 6417 (Онещак Олег Анатолійович).

А тепер про Віткація, який ніби й є, але водночас його немає…
«За допомогою театральної гри ми прагнули пізнати явище означене словом „Witkacy“ („Віткацій“). У ньому — химерний світ художнього бунтаря і культурного провокатора, великий світ письменника, художника і театрала. Наше входження у світ Віткація розпочалося з місця, де він покінчив життя самогубством — містичного дуба у селі Великі Озера на Рівненщині. Перетекло воно у факти й легенди, записані нами від жителів цього села. Далі нас закрутило у містифікаціях навколо життя і смерті Віткація. Щораз автор наполегливо диктував кожен крок у процесі постановки уривків його творів Бляха муха (переклад Михайла Барбари), Дюбал Вахазар і Шевці. Крім того, він забороняв керуватися на сцені звичною життєвою логікою і врешті забажав бути присутнім у сценічному просторі.

Отак і закрутилася шалена театральна гра. В її основі — документальні свідчення, інтерв’ю і статті про Станіслава Іґнація Віткевича, а також – цитати, уривки драматичних творів та мотиви фотопортретів і картин самого Віткація.

Ми грали спектакль у селі, де восени Віткацій покінчив життя самогубством. Й щороку восени запрошуємо глядачів до спілкування з шаленим вар’ятом, з яким, із часу підготовки вистави й по цю пору, маємо дивовижний містичний зв’язок.»

 

witkacyВистава створена за підтримки Генерального Консульства РП в м. Луцьку.
Показ відбудеться у Волинському обласному академічному театрі ляльок , вул. Кривий Вал, 18.
Вхід — благодійний внесок.
...

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.