«

»

Вер
08

Бруно Шульц у нічній бібліотеці

vishak-heder-2017

Театр «Resursa» з міста Радом (Польща) cтворений 2001 року. Він об’єднує акторів, які постійно знаходяться в творчому пошукові. Учасники театру – аматори різних професій і різного віку з різницею в більш ніж 50 років. За час виступів на сцені найменшому акторові було 8 років, найстаршому — 60. Разом вони формують театр різних поколінь. Наставником є Роберт Степнєвскі — випускник Театральної академії в Варшаві.

За час існування театру колектив здійснив постановку 13 вистав, у тому числі «Кімната Якуба» за прозою Бруно Шульца. При появі імені цього химерного письменника уже стає цікаво. Бруно Шульца називають то «австро-польським єврейським письменником», то «класиком і гордістю польської культури», то «знаменитим єврейським письменником і художником». Щоправда, у вересні 1940 року його заарештувало НКВД як «українського буржуазного націоналіста», адже він проживав у Дрогобичі. У виставі химерно переплетені різні твори Бруно Шульца: «Трактат про манекени», «Птахи», «Санаторій під клепсидрою» та інші.

«Якуб вмикає уяву і його кімната перетворюється то на шпаківню, то на будинок потвор. Прагнення вирватися на волю спотворює бачення решти домашніх — дружини, прислуги, предметів. Його син Джозеф вірно йде батьківськими слідами. Якуб не в змозі виправдати синові сподівання, тому перетворюється на таргана і втікає.»

Аби налаштуватися на сприйняття того, що представить у нічній Науковій бібліотеці імені Олени Пчілки польський колектив, варто спершу зануритися у світ автора. І ми це зробимо! Розпочнемо театральну імпрезу імпровізаційною грою-читкою українською мовою. А по тому — поринемо у театральні візії гостей із Польщі.

Відбудеться спектакль за підтримки давнього та надійного партнера — Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку.

Отож 16 вересня, о 21:00 йдемо до Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

Буде містично!


Вхід вільний

Програма фестивалю: garmyder.org/programa-2017

Організатори фестивалю:

  • Театр-студія «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури
  • Департамент культури Луцької міської ради

За підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради

Партнери:

Цього року ми потребуємо підтримки людей, які не хочуть, щоб Луцьк був театральною провінцією. Ви можете переказати будь-яку суму на картку 4149 4978 7169 8967 (ПриватБанк, отримувач – Бречко Оксана) і також стати спонсором фестивалю «Мандрівний вішак-2017».

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.