«

»

Лис
12

«Доаукалися» до гран-прі!

gran-pri9-11 листопада «ГаРмИдЕр» жив теплим театральним фестивалем «YELLOW-FEST». Дуже важливі та приємні для нас та все ж формальні його результати такі:
Анжеліку Арутюнян та Юру Малунова визнано кращими акторами другого плану, нашу документальну виставу «Ау! Сказане мільйонам» відзначено в номінації «Краще авторське втілення вистави» і нарешті «ГаРмИдЕр» отримав перше в своїй історії гран-прі. За сприяння поїздці дякуємо агропромисловій групі «Пан Курчак» і особисто Сергію Мартиняку та відділу культури Луцької райдержадміністрації.

А тепер враження.

Організатори (Київська державна адміністрація та Муніципальний театр Бориспільської міської ради) забезпечили нашому колективові комфортне перебування, належні умови для виступу, а головне — приємну атмосферу, за що їм щиро дякуємо. Окрема подяка — ідеологу та натхненникові фестивалю Олександрові Птусі.

Місце проведення — окремий пункт наших приємних здивувань. Муніципальний театр Бориспільської міської ради розмістився на першому поверсі… гуртожитку. Колектив театру відкрив фестиваль виставою «Дорога Памела». Всередині — тепло, красиво і не тісно, а… камерно. Ми розуміємо, яких зусиль коштує директорові (Віталій Кулініч) та колективові цей затишок, але вони того варті. Хочеться вірити, що й Луцьк колись таки розживеться на подібний Муніципальний театр.

7 попередньо відібраних фестивальних вистав були різного рівня чи, може, на різний смак. Хоча, можна виділити тяжіння більшості театрів до експериментів. І саме результат пошуку сучасного театру став для журі головним критерієм оцінки.

Журі фестивалю: художній керівник Бориспільського театру Світлана Бевз, актор та режисер Олександр Птуха, організатор та директор  культурного проекту «Артдача» Володимир Какурін, заслужений артист України Петро Панчук. Голова журі — народна артистка України Галина Яблонська.

Те наскільки відповідально журі поставилося до оцінювання — ще один пункт найбільш позитивних моментів фестивалю. Після перегляду нашої вистави члени журі не просто дали свою оцінку, а зробили детальний розбір. Це була колосальна підтримка і критика того рівня, якої завше катастрофічно бракує «ГаРмИдЕру». Такі обговорення для кожної адекватної творчої людини — безцінний подарунок. І за нього ми просто безмежно вдячні.

І нарешті емоції. Цей фестиваль подарував нам надзвичайно приємне знайомство із земляком — актором театру імені І. Франка Петром Панчуком. Це неймовірно світла людина і актор нелегкої творчої долі. Став відомим широкому загалу завдяки Богдану Жолдаку, який запрошував його у ряд своїх постановок. Ми впевнені у невипадковості цієї зустрічі й віримо, що вона переросте в подальше творче спілкування, а можливо й співпрацю.

На цьому фестивалі продовжилося наше знайомство з Галиною Яблонською. Її підтримка — дуже багато важить для нашого колективу й одночасно накладає величезну відповідальність за подальші творчі кроки. Надзвичайно цікавим було знайомство із Володимиром Какуріним. Ми переконані, що його точні та жорсткі поради обов’язково нам стануть у нагоді. Поживу для роздумів та подальшої творчості також дав майстер-клас режисера-постановника Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка Петра Ільченка.

Отже — ми збагатилися, ще більше поріднилися і готові до нових пошуків!
.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.