«

»

Бер
04

«ДогориДриґом» відсвяткувала день народження чотирма прем’єрами. ФОТО

У 2017 році в Луцьку засновниками театру «ГаРмИдЕр» була створена театральна майстерня «ДогориДриґом» . У ній діти від 6 до 16 років навчаються акторській майстерності за авторською методикою. Вистави творяться у форматі живого ігрового театру, який базується на принципі умовності. За 3 роки діяльності студійці стали активними учасниками мистецького життя Луцька. Студійні групи брали участь у фестивалях у Києві, Львові, Прилуках, Пісочині. Театральна майстерня є володарем двох гран-прі (вистава «Кульбабове вино») та інших нагород.

23 лютого і 1 березня юні актори із чотирьох студійних груп під керівництвом педагогів Павла і Руслани Порицьких, пластиографа Юлії Варченко, показували свої нові вистави у мистецькому просторі «Гармидер ангар-stage». Усі 4 події триріччя пройшли там із аншлагами.

Відкриваючи свято театру, керівник «ДогориДриґом» Павло Порицький, який також є одним із команди творців «Гармидер ангар-stage», звернувся до глядачів зі словами: «Ми з вами знаходимося саме тут — у сучасному альтернативному інтеграційному мистецькому просторі, бо бачимо це місце, як майданчик, у якому буде місце для дуже різного театру: дитячого, інклюзивного, провокативного, новаторського. І ми щасливі, що багато із вас — батьків наших студійців на різних етапах долучалися і долучаються до його творення!»

Першою подією святкування була вистава для школярів та дорослих «Морське» — соціальна драма-фантазія, яку підготувала середня група за п’єсою Людмили Тимошенко «Якось в Морському».Текст цієї сучасної української драматургині виявився надзвичайно актуальним для акторів, які самі обрали для постановки цю п’єсу. Про неприйняття іншості, булінг у школі та інші гострі теми у виставі прозвучало символічно і точно водночас. Режисерська робота Руслани Порицької, пластичні рішення Юлії Варченко та правдива гра юних студійців дали в результаті гостру та зворушливу виставу. Сама драматургиня на запрошення «ДогориДриґом» також приїхала на прем’єру і опісля неї залюбки поспілкувалася з юними акторами.

«Оскільки основні персонажі в мене діти, то їх і мають грати діти. Я не уявляла, щоб дорослі могли грати Хвильку чи Боровичка, тому мені це сподобалося. Єдине, що я думала, що вчителів будуть грати дорослі, але сьогодні їх так само грали діти. І мені це так само сподобалося, тому що вони переконливі були в своїх ролях. Талановиті діти!» — поділилася своїми враженнями Людмила Тимошенко.

Другу виставу триріччя показували старші студійці. Казка для малих дітей і великих дорослих «Пан Лампа» Маліни Пшеслюги у постановці Павла Порицького і Юліії Варченко виявилася життєствержуючою, бешкетною та неймовірно естетичною історією, що провокує перевернути усе догори дриґом та по-справжньому порадіти життю. Вистава наповнена дивакуватими персонажами: крім чудернацького Пана Лампи, у якого світиться голова, і його вірної приятельки Псюхи, на сцені з’являються Пані Страшинська, сестри Кусюк, сім’я Балаганських, Злостивець, Бабця Драбця, Пан Буквальний, Пані Сонце і врешті Пітьма. Цей спектакль зібрав масу позитивних відгуків, і на прохання глядачів 21 березня знову відбудеться його показ у «Гармидер ангар-stage», а вже 27 березня його побачать глядачі Міжнародного фестивалю театрів імені В. К. Гужви «В кулісах душі – 2020».

Третьою прем’єрою була вистава найменших студійців — вистава для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «У пошуках героя» із яскравою мультимедією Юлії Яцун у постановці Павла Порицького та Юлії Варченко за мотивами п‘єси Тетяни Киценко. Сюжет цієї вистави захопив навіть найменших глядачів: із дітьми трапляється неймовірна пригода — за умовами квесту вони мусять знайти справжнього героя для порятунку їхнього міста. Актори змогли це зробити тільки за допомогою глядачів з залу, бо тільки зібравши їхній веселий сміх вони змогли подолати Чорну Королеву.


Фінальною виставою святкування на сцені «Гармидер ангар-stage» стала робота найстарших студійців. Минулого року луцьких глядачів і членів журі двох фестивалів, де вони здобули гран-прі, ця група вразила виставою «Кульбабове вино», яку вже у травні цього року вони показуватимуть на 12-у Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі-лабораторії «Little Melpomene» у Литві. Їх нова вистава «Марвін», за п'єсою сучасної польської авторки Марти Гусньовської, створена Русланою Порицькою у тандемі з пластиографом Юлією Варченко у форматі театральної гри.

«Марвін» — смілива, іронічна та зворушлива історія про динозавра, який чекає що от-от має вимерти... Ця історія про наші страхи, про невміння жити «тут і тепер» і здійснювати мрії. Постановка вистави здійснена за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Своїми враженнями про цю виставу поділилася одна із глядачок, керівниця благодійної організації «Творчість заради життя» Наталія Журавльова: «Приємно вражена грою юних акторів! Із задоволенням, відмічу, що діти виросли. Відчувається, що працюючи над роллю, актори самі робили аналіз свого персонажу, і досить дієвий! Прекрасна режисерська робота, сучасні костюми та декорації створюють чудову атмосферу в глядацькому залі. Рекомендую до перегляду усім, хто хоче насолодитися сучасною драматургією в неповторному виконанні юних акторів».

Світлини із вистав Марійки Марченкової

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.