Spelesprieks

Міжнародний аматорський фестиваль сучасної драматургії «Spelesprieks» («Радість дії»)
відбувається раз на два роки в місті Limbazi (Латвія). Фестиваль проводиться Латвійським національним центром традиційного й акторського мистецтва та театром «Auseklis» міста Лімбажі.

До участі у фестивалі запрошуються аматорські театральні колективи з різних куточків світу із постановками п’єс сучасних авторів країни, яку вони представляють. Такий підхід організаторів до підбору учасників традиційно є приводом для демонстрації та пошуку нових форм акторської гри і професійного аналізу колективної роботи.

Незважаючи на те, що фестиваль не є конкурсним, щороку є група професіоналів, які аналізують вистави, що демонструються на фестивалі. Це дає можливість для усіх учасників «Spelesrieks» обговорити постановки, виділити позитивні моменти, звернути увагу на недоліки, запозичити досвід та оцінити стан аматорського театрального руху в кожній країні зокрема і у світі загалом.

Для досягнення основної мети фестивалю — заохотити колективи до пошуку нових форм та засобів вираження — щоразу проводиться творчий театральний експеримент. Прикладом є спільна (усіма учасниками фестивалю) постановка однієї п’єси або ж інсценізація телефонного довідника.

Також в рамках фестивалю: майстер-класи, обговорення вистав, вечори дружби і лише позитивні емоції.

  • «Драбина»
  • «Mazoji Melpomene»
  • «Натхнення»
  • «Vivus Fabula»
  • «Pro-contra»
  • вверх сторінки

    Залишити відповідь

    Ваша електронна адреса не буде опублікована.