«

»

Лип
10

У Мінську «ГаРмИдЕр» вітали вигуками «Слава Україні!»

Міжнародний фестиваль «Театральний куфар» для Білорусі подія особлива. Той, кому пощастило спостерігати за цим дійством усі 9 фестивальних років, відкрив для себе більше сотні театрів із усього світу і в їх числі лише 4 з України. Потрапити на «Куфар» у ролі учасника — справа не проста. Цього року організатори обрали щасливу десятку з-поміж 70 театрів, які подали заявки на конкурс (відео вистави).

І якщо увійти до списку конкурсної програми нам вдалося лише завдяки наполегливій творчій праці, то доїхати до білоруської столиці нам допоміг «Фонд місцевого розвитку», профінансувавши дорожні витрати. Отож, висловлюємо щиру подяку цій організації та зокрема її голові Петру Верзуну, за розуміння того, що розвиток незалежних театрів — це також крок до громадянського суспільства.

9-й «Куфар» був особливим, адже об’єднався зі Світовим Конгресом Міжнародної Асоціації студентських театрів. Таким чином, в одному місці в один час для обміну досвідом зібралися театрали із 35 країн. Організатори, безумовно, добряче попрацювали, щоб зробити перебування делегацій комфортним.

«ГаРмИдЕр» мав щасливу нагоду потрапити на майстер-класи для акторів.

Відпочиваючи від занять, у буквальному розумінні «до сьомого поту», ми насолоджувалися охайною, просторою і неквапливою столицею Білорусі.

Ми, звичайно ж, переглянули фактично всі вистави.

«Сім'я», Театр Центральної академії драми м. Пекін (Китай).

«Поговори зі мною», Творча дослідницька лабораторія «IACE», Університет штата Нью-Йорк, м. Буффало (США).

«Злочин і кара», Театр-студія м. Пайсанду (Уругвай)

«Кола», Театр «На балконі» БГУ (Білорусь)

«Гамлет або три хлопчики і одна дівчинка», Театр-лабораторія «Alma Alter», м.Софія (Болгарія)

«Музей», Театр-студія «INSA Lyon», м. Ліон (Франція)

«Вечір з Чеховим», Театр «PS09», м. Вільнюс (Литва)

«Чиста любов», Театр Університета Атенео м. Маніла (Филіппіни)

«Ілюзіон»,Театр «МОСТ», м. Москва (Росія)

Виступ із речитативно-пластичним дійством «Містерія любові» подарував нам найголовніше — задоволення від перебування на чудовій сцені та спілкування з глядачем. (світлини з нашого виступу — www.garmyder.org/misterija-v-minsku)

Відгуки в білоруській пресі також були позитивними.

«… І без слів історії були повністю зрозумілі навіть для глядача, який не розуміє української мови. Дія на сцені була приправлена не тільки танцями, але і народними українськими піснями. Акторам вдалося добитися найголовнішого — звичайна людина впізнавала себе в персонажах, яких бачила на сцені. Наприклад, вдень герої займаються повсякденними справами: хтось водить машину, хтось працює офіціантом, а вночі всі ці люди живуть в іншій реальності, вони бачать сни, в яких відчувають себе абсолютно щасливими. Але ж потрібно зовсім небагато зусиль, щоб змінити своє життя, аби сни стали дійсністю — ось що хотіли сказати нам брати-українці і, судячи з відгуків глядачів, їх послання почули». (http://freesmi.by)

Гран-прі фестивалю цього року доручили визначати глядачам. За кожну виставу вони виставляли бали (від 1-го до 10-и). Від вдячної публіки ми отримали чимало побажань стати володарем Гран-прі, та все ж із переможцем (театром із Латвії) нас розділило 0,6 бала.

Загалом симпатії глядачів розподілилися таким чином:

Театр «PS09», м. Вільнюс, Литва 8,8
Театр Університету Атенео, м. Маніла, Філіппіни 8,7
Театр-студія «INSA Lyon», м. Ліон, Франція 8,7
Театр-лабораторія «Alma Alter», м. Софія, Болгарія 8,3
Театр-студія «ГаРмИдЕр», м. Луцьк, Україна 8,2
Театр Центральної академії драми, м. Пекін, Китай 7,8
Театр «МІСТ», м. Москва, Росія 7,6
Творча дослідницька лабораторія «IACE», м. Буффало, США 7,0
Театр «На балконі», м. Мінськ, Білорусь 6,7
Театр-студія м. Пайсанду, Уругвай 5,0

Отож, ні відсутність спеціальної освіти, ні географічна мистецька ізольованість не завадили «ГаРмИдЕру» достойно виглядати поруч із колективами, які мають значно більше можливостей для розвитку. А здобутий досвід, сподіваємося, позитивно позначиться на наших нових роботах.

Одразу після нашої «Містерії любові» відбувалася вечірка-представлення національних культур. Ми в українських строях та з пишним короваєм постали перед сотнями іноземців і раптом почули дружнє «Слава Україні!» Ще зроду, відповідаючи «Героям слава!» ми не відчували стільки трепету та відповідальності…

Світлини Олексія Стаднюка, Алли Доманської, Юрія Малунова;
із сайту www.afisha.tut.by (автор: Євгеній Бабінов);
зі сторінки фестивалю у FaceBook (автор: Анна Іванова).
,


2 коментарі

  1. Сашко коментує:

    Ги, молодці)

    1. «ГаРмИдЕр» коментує:

      Дякуємо!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.