«

»

Кві
08

Курс на Білорусь!

logo-kufar14 вистав. 12 країн — Білорусь, Бельгія, Китай, Франція, Італія, Росія, Литва, Польща, Грузія, США, Уругвай і УКРАЇНА. Україна в цьому ряді — це театр «ГаРмИдЕр»!

Ми таки зуміли пройти відбір з-поміж майже 50-и вистав, відеозаписи яких прислали студентські та молодіжні театри з усього світу (від Єгипту до Ісландії) і маємо честь взяти участь у 9-у Спеціаль-ному Міжнародному Фестивалі «Театраль-ний Куфар» у Мінську із речитативно-пластичним дійством «Містерія любові». Відбудеться фестиваль 2-6 липня цього року в рамках IX Всесвітнього конгресу Міжнародної асоціації університетських театрів (AITU-IUTA). Цьогорічний фестиваль проводитиметься не на конкурсній основі, однак, за підсумками глядацького голосування одному з колективів таки буде вручено Великий Куфар. Сподіваємося, що до того часу ми таки знайдемо фінансову підтримку, адже згідно правил організатори приймають за свій рахунок лише 10 осіб. Доїзд усіх учасників і забезпечення проживання та харчування ще 6-ти осіб мусимо взяти на себе.

Не будемо лукавити — участь у цьому фестивалі має для нас величезне значення, тому що він визнаний експертами одним із провідних серед подібних у Європі та у пострадянському просторі й представляє справді потужні театри з усього світу, в яких є чому повчитися. До того ж, «Куфар» — велика театральна подія в Білорусі. Вистави збирають повні зали, величезний інтерес виявляє преса, жваво обговорюють побачене глядачі, а головне – обмінюються досвідом та налагоджують зв’язки колективи-учасники. А ще на початку цього року «Театральний Куфар» отримав срібну медаль професійного конкурсу «Бренд року» в категорії «Культура і мистецтво». Золоту медаль отримав «Слов’янський базар». Згадуємо про останній не випадково, адже у липні на ньому представлятиме Україну чарівна, надзвичайно талановита луцька співачка і методист уже рідного нам Луцького районного будинку культури Галина Конах. Гармидерівцям пощастило ближче познайомитися з Галиною, навчаючись у неї азів вокалу. Отож, спершу поїдемо «ГаРмИдЕром» до Мінська і зробимо все для того, щоб гідно представити Україну, а вже за кілька днів вболіватимемо за Галю Конах. Україна перемагала у Вітебську лише тричі — 1993 року перемогла Таїсія Повалій, 1996 — Руслана Лижичко, 2007 — Наталія Краснянська, а у 2012-у чекаємо з перемогою нашу Галю.

І «няхай нам пашанцуе»!


.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.