«

»

Тра
21

Із любов’ю до Луцька

«ГаРмИдЕр» мав честь долучитися до відкриття туристичного сезону в Луцьку, організованого Луцькою міською радою.
open-turyzm-04.jpg

Сценарій дійства та режисура — Руслани Порицької.

На урочистій церемонії відкриття постав Янгол (актриса – Юлія Савчук) – посланець святого Миколая, який опікується Луцьком.

Глашатай (актор – Павло Порицький) приніс громаді вість про святкові події цього туристичного сезону.
Ключ від міста, створений Аллою Доманською, міський голова Микола Романюк на знак гостинності передав гостеві зі столиці — керівник програми з розвитку туризму в регіонах України програми ЛІНК Геннадію Друзенко.

Театралізована екскурсія вулицею Лесі Українки розпочалась із зустрічі з Монахом (актор – Андрій Фаткулін), який оживив легенду про щедрого скарбника Павла Майковського і навіть продовжив її. Чоловік, який пожертвував монахові на вечерю, отримав у подарунок від нього факел, що приносить успіх.

Підпалив факел щедрому панові вельми поважний лучанин початку ХХ століття – ліхтарник Андрій Казимирович (актор – Петро Дмитрук). Із його появою ожив спогад, як 1909 року вулиця Лесі Українки була першою в місті освітлена електричними ліхтарями.

Спогад про справу пивовара Вацлава Земана було втілено в образі колоритного Завсідника земанівської пивної (актор — Дмитро Безвербний), який тут же запропонував винагороду тому, хто відрізнить пиво Земана від пива Шнайдера (менш шанованого конкурента пана Вацлава). Троє знавців хмільного напою отримали в подарунок кухлі та скупалися в оплесках.

Зупинка «Чайна під шафраном» була без знаменитих чаїв, якими там пригощалися лучани, зате з «живою картиною», відтвореною за полотном видатного українського художника Миколи Пимоненка. «Квіткарка» 1908 року – приклад салонної розваги початку минулого століття, яка була родзинкою і луцької чайни. Квіткарка – актриса Ірина Силюк.

Кафе братів Розаліні було знане своєю випічкою, а й танцями, які починалися після 17-ї. Час екскурсії дозволяв і нашим чарівним Пану й Панянці (актори — Юрій і Соломія Бутейки) піддатися модному в той час ритму танго. Після танцю — солодощі для всіх від продовжувачів традицій Розаліні.

Фотоісторія Луцька розташувалася у сквері «Зоряний». Майстриня ловити миті улюбленого Луцька – фотоаматорка Ірина Левчанівська (актриса – Алла Доманська) не могла тут, поблизу вулиці названої на честь її мами, сенаторки Олени Левчанівської, не ожити в пам’яті нащадків.

Біля знаменитого будинку Кронштейнів (нині Медичний коледж) з легкої руки міського голови запалала вогняна вивіска «Луцьк». Не випадково саме тут, адже це місце раніше було в'їздом до нашого міста, а нині туристові звідсіля відкривається старе місто.

Світлини Олексія Стаднюка, Андрія Михайлова, «ВолиньPost»

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.