«

»

Сер
14

27-29 вересня Луцьком блукатиме «Мандрівний вішак»

logo-vishakТеатру «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури наприкінці осені виповниться 10 років. За цей нам пощастило чимало гастролювати і побачити багато хороших театрів. До свого невеликого ювілею ми вирішили подарувати нагоду побачити «живий театр» луцьким шанувальникам — організувати театральний фестиваль.

А ще хотілося продемонструвати те, що: «Театр це не лише місце із гардеробом, буфетом і оксамитовою завісою, що будь-який простір може стати простором для Гри. Головне, аби на сценічному майданчику відбулося Диво».

Так з’явилося гасло фестивалю: «Театр за межами театру!», а слідом за ним назва — «Мандрівний вішак». Три дні вішак блукатиме містом від одного місця для гри до іншого. Місця обрані з цікавими історіями та з відповідними до спектаклю декораціями… Однак список майданчиків буде оголошено згодом. Саме це і є головною інтригою фестивалю!

Найважливіше звісно ж те, які колективи пройшли попередній конкурсний відбір. Українські театри будуть представлені Києвом, Харковом, Луганськом, Донецьком. Зі столиці приїдуть два театри: театр-студії «SPLASH» і «Данко». Перший покаже жорстку психологічну драму для дорослих «Інцидент, або Випадок в метро» (Н. Байєр).

splesh.jpg

театр-студія «SPLASH»

 

«Данко» презентує поетичну тіньову притчу «Небесна геометрія» для сімейного перегляду.

danko.jpg

театр «Данко»

 

Із Харкова чекаємо театральну майстерню «Вінора» із новою німецькою драмою «Зірки» (А. Гіллінґ). Ця вистава викликала неабиякий ажіотаж в їх рідному Харкові — одному з найтеатральніших українських міст.

театральна майстерня «Вінора»

 

Із Донецька приїдуть двоє досвідчених акторів — театр «Жуки» із виставою «Антігона» (Софокл). Цей театр не має власного приміщення і для кожного показу вистави шукає новий майдинчик. Таким чином, «Жуки» — ще один доказ можливості існування «театру за межами театру».

театр «Жуки»

 

Театральна студія «Deep» (Луганськ) привезе до Луцька виставу «Мені пощастить» (за твором Л. Каганова). Не зважаючи на те, що у ній грає всього один актор, це не буде моно-вистава, адже решту ролей зіграють глядачі.

Театральна студія «Deep»

 

Про наших гостей із закордону. Театр «Крили холопа» — один із небагатьох альтернативних театрів Білорусі. Одну зі своїх цілей театрали формулюють як «подолання ситуації вимушеного мовчання, пасивності та депресії суспільства». Експериментальний спектакль «Процес» (за творами Ф. Кафки) є яскравим підтвердженням відповідності такій цілі, а крім того він демонструє надзвичайно цікаву техніку акторської гри.

Театр «Крили холопа»

 

У колективі «Театралі» з Грузії — наймолодші актори, а тема надзвичайно доросла. Досить назви вистави, аби все стало зрозуміло — «Беслан»…

театр «Театралі»

 

Із Росії чекаємо театр «Согласие» із доброю-вічною класикою — виставою «Оркестр» (Ж. Ануй). Ще один спектакль для сімейного перегляду.

театр «Согласие»

 

Це усі конкурсні вистави, але далеко не вся фестивальна програма.
Із Німеччини приїде дивак, провокатор, а головне — затятий мандрівник Річард Петтіфер із перформенсом «Люди говорять».

Річард Петтіфер

 

Муніципальний театр Бориспільської міської ради на правах спеціального гостя фестивалю покаже виставу «Батько» (А. Стріндберг). Одну з головних ролей у спектаклі виконує член журі «Мандрівного вішака», заслужений артист України Петро Панчук.

Муніципальний театр Бориспільської міської ради

 

А ще — директор Міжнародного театрально-дизайнерского фестивалю «Живи!» Володимир Какурін привезе унікальну виставку театральних плакатів створених дизайнерами після перегляду вистав.

виставка Міжнародного театрально-дизайнерского фестивалю «Живи!»

 

І це далеко не всі сюрпризи, якими будуть наповнені три дні «театру за межами театру»!

Автор ідеї фестивалю— театр «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури.
Проект розроблено спільно з Асоціацією розвитку туризму Волині.
Підтримали та долучилися організаційно — Луцька міська рада, управління культури Луцької міської ради.

.

2 коментарі

  1. химерка коментує:

    не знайшла на сайті інформації про квитки на вистави «мандрівного вішака», хотілося б дізнатися

    1. ГаРмИдЕр коментує:

      Химерко, вхід на усі заходи фестивалю — вільний

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.