«

»

Вер
10

Театральний сезон «ГаРмИдЕр» відкриє експериментальною прем’єрою

Спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща у місті Луцьку театр «ГаРмИдЕр» запрошує 19 вересня  на прем’єру вистави «Віткацій є / Віткація немає», яка відбудеться в обласному театрі ляльок.

За допомогою театральної гри ми прагнули пізнати явище польської і світової культури означене словом «Witkacy» («Віткацій»). У ньому — химерний світ художнього бунтаря і культурного провокатора, великий світ письменника, художника і театрала. Наше входження у світ Віткація розпочалося з місця, де він покінчив життя самогубством — містичного дуба у селі Великі Озера на Рівненщині. Перетікло воно у факти й легенди записані нами від жителів цього села. Далі нас закрутило у містифікаціях навколо життя і смерті Віткація. Щораз автор наполегливо диктував кожен крок у процесі постановки уривків його творів «Бляха муха» (переклад Михайла Барбари), «Дюбал Вахазар» і «Шевці». Крім того, він забороняв керуватися звичною життєвою логікою і врешті забажав бути присутнім у сценічному просторі.

witkacij

Отак і закрутилася шалена театральна гра. В її основі — документальні свідчення, інтерв’ю і статті про Станіслава Іґнація Віткевича, а також — цитати, уривки драматичних творів та мотиви фотопортретів і картин самого Віткація. Ця гра є приводом для подальшого проникнення у світ непересічного Художника і великого Містифікатора.

Сценарій і постановка: Руслани Порицької
Відео: Олексія Стаднюка
Художник: Павло Порицький
У ролі Віткація — Андрій Фаткулін
Перевтілюються: Дмитро Безвербний, Анатолій Слободенюк, Юлія Яцун, Алла Доманська, Петро Захарчук, Петро Дмитрук, Анастасія Горобець, Тетяна Бондарук, Оксана Бречко, Олексій Стаднюк, Юрій Моклиця, Павло Порицький
Відео-звукооператор: Роман Яцун
Використана музика: Ігор Стравінський, Peter Brotzmann, Serge Fridd
Висловлюємо подяку: дирекції школи та кімнати-музею С.І. Віткевича в с. Великі Озера, а також жителям цього села.

Вистава відбудеться 19 вересня, о 19:00 у Волинському обласному академічниому театрі ляльок , за адресою: вул. Кривий Вал, 18.
Вхід вільний

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.