«

»

Вер
16

У зачиненому «ХХІ столітті» відбудеться «Процес»

29 вересня «Мандрівний вішак» відчинить для глядачів двері радянської споруди, що спершу була кінотеатром «Луцьк», а пізніше нічним клубом «ХХІ століття» (пр. Молоді, 2). Зараз це недіюче приміщення, яке актори білоруського театру «Крылы халопа» з Бреста наповнять духом Франца Кафки. В останнього, як і в самого театру, головним мотивом творчості була реакція на необмежену владу.
brest2
Монохромна естетика, надемоційна гра, непобутова пластика, елементи балаганного театру і клоунади, живий музичний супровід – результат довгих пошуків та експериментів театралів. 10 років цей театр діяв під назвою «Свабодны тэатр». 2011 року він оголосив, що закінчує свою діяльність під старою назвою і в «маніфесті кінця» заявив, що театр не почувається вільним. Варто сказати, що в історії театру є випадки заборони вистав владою. Так театр переродився у «Крылы халопа». Хочеться процитувати їх трактування назви білоруською: «Халоп, які трубіць у трубу й робіць спробу вырасціць сабе крылы,– гэты вобраз нашмат лепей адпавядае нам сёння».

Отож, поміркуймо й ми про свободу разом із акторами альтернативного білоруського театру. Нам теж не завадить виростити крила!

Партнери фестивалю:
Організатори фестивалю:
  • Луцька міська рада
  • Управління культури Луцької міської ради
  • Народний аматорський театр-студія «Гармидер» Луцького РБК
  • ГО «Асоціація розвитку туризму Волині»
За підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк»

logo-fond
.
.
.
.
.
.
.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.