«

»

Кві
09

Театральний фестиваль «Вішак-online». Підсумки

Ми вкотре довели, що театр може виходити за межі театру, провівши театральний фестиваль «Вішак-online»! З початком всеукраїнського карантину і обмежень проведення масових заходів у нас виникла ідея провести дистанційний фестиваль для дитячих і дорослих театрів. Від ідеї до старту прийому заявок пройшло всього 3 дні, і 19 березня ми розпочали отримувати відео театрів. Партнером фестивалю виступала Асоціація «Український незалежний театр».

За тиждень, 27 березня у нас було вже 45 заявок із України та з-за кордону! Із них до «довгого списку» увійшло 18 дитячих колективів і 13 дорослих театрів із Запоріжжя, Києва, Хмельницького, Краснограду, Славути, Полтави, Чернівців, Одеси, Вишгорода, Конотопа, Бердянська, Рівного, Харкова, Пісочина, Луцька, Нітри (Словаччина).

В період відсутності можливості живих виступів, основне завдання фестивалю «Вішак-online» ми побачили у налагодженні зв’язку між театрами-експертами-глядачами. 31 вистава нашого фестивалю отримала рецензії від професійного глядача. Знані діячі театру: Олег Стефан, Ірина Запольська, Влада Бєлозоренко, Анна Турло, Анатолій Суханов, Ніна Ніколаєва — поділилися враженнями, спрямували, надихнули. Ми сподіваємося, що ці відгуки мотивують театри та дадуть їм можливість глибше проаналізувати свою роботу!

6 колективів за сумою індивідуальних оцінок кожного члена журі оголошено переможцями, про що ми повідомили на онлайн церемонії нагородження 3 квітня. У дитячій програмі перемогли: театр «DS DRIM pri ZUA J. Rosinskeho v Nitrе» (м. Нітра, Словаччина), зразкова театральна студія «Лицедії» (м. Київ), навчальний театр «Чєловєкі» Дитячої театральної школи м. Одеси. Переможці дорослої програми: аматорська театральна студія «Терен» (м. Славута, Хмельницька обл.), народний аматорський театр «Дзеркало» (м. Хмельницький), театр «Крихкі.Project» (м. Київ).


Ці колективи разом із нами чекають на стабілізацію ситуації, щоб показати свої вистави у Луцьку в «Гармидер агар-stage».


Засновник і організатор: громадська організація «Творче об’єднання «Гармидер»
Партнер: Асоціація «Український незалежний театр»

#культура_без_карантину
#culture_online
#карантинзкористю_луцьк

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.