«

»

Лис
27

Документальній виставі «АУ! Сказане мільйонам» винесли «графічний вирок»

posle-015Після показу на театрально-дизайнерському фестивалі «Живи» у Криму на виставу «Ау! Сказане мільйонам» театру «ГаРмИдЕр» намалювали 21 плакат!

Цього року на фестиваль з’їхалися дизайнери із Черкас, Харкова, Львова і Києва. Творили вони під керівництвом відомого московського дизайнера Дмитра Захарова. Дизайн-паті традиційно відбувалася під гаслом «Голими руками». Дизайнери, як висловився президент фестивалю «Живи» Володимир Какурін, «виносили графічний вирок виставі» без допомоги комп’ютера. Найгіршим вироком для вистави, вочевидь, може стати дизайнерський бойкот. Адже останні мають право «промовчати» про спектаклі, які їх не зачепили.

Отож «графічний вирок» «АУ!» із 21-о плаката ми презентуємо у Луцьку одразу по закінченню вистави, яка відбудеться 1 грудня у 19:00, за адресою вул. Ковельська, 56. Глядачі також матимуть нагоду вибрати найкращий з-поміж плакатів. Повна ж цьогорічна колекція із 80 плакатів була презентована на фестивалі «Театронік» у Харкові.

da-02

А 23 листопада плакати виставили в найкращій галереї Євпаторії «the HARASHO». Далі виставка традиційно налаштована мандрувати Україною і не тільки.

Щодо самої вистави. Сценарій створено за записами звичайних користувачів мережі Інтернет: на основі блогів вчительки, програміста, панка і безтурботного дівчиська, а також форумів на теми «Пити чи курити?», «Продам душу», «Останній день життя», «Ау! (хто ще є в мережі?)».Відвідування особами до 16 років не рекомендоване!

У якості післямови пропонуємо відгук театрознавця Ірини Запольської (м. Київ):

«Ау!» — сказати не можна . Це слово для крику в безодні тиші, коли забуваєш дорогу, або забули тебе. Але де знайти тишу, коли усе валає, лає і вибухає? І в тотальному гармидері не знайти того, хто відгукнеться на запит і, навіть, на заклик. Буває і під час гри у піжмурки навмацки притулишся до випадкового плеча і прошепочеш: «Ау!!». І в цю мить очі відкриваються і люди радіють впізнанню. Чи не так?

Але закриті очі стали маскою, яка претендує називатися образом і наповзає звичка відчувати себе лялькою з маленькими гаманцями думок, якими купуються віртуальні почуття. А павутиння піжмуркової мережі висмоктує безжалісно. Образи межують з обрАзами, а не з образАми. Простір нагадує грати, сарказм межує з порно, людина глузує над потаємним – куди веде дорога крізь ці хащі? Вистава не пропонує відповіді, хаос компіляційного тексту стає правилами шоу, сповідь творця-програміста видає шокуючий мотив «ви – сума виручки, ви – просто цифри!» Гра мусить закінчитися, але ніхто не хоче чути те, що сказане мільйонам, кожен чекає слово, сказане йому... Долітає лише оклик. А прокладена мережа вже виявляє риси блазня і лунає: «вільна від Бога, від всіх…». Я не можу байдуже забути виставу. І не можу згадати відчуття насолодження. Вона бентежила, я співчувала, і тепер мушу діяти, протягаючи руку!

Виставка відбудеться за підтримки агенції «Ініціал»

wYjT2RK-Bbw
.
.
.
.
.
фото: www.artdacha.org.
.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.