9-й місячний день

жанр: напівмістична трагікомедія
автор: Олександра Погребінська
режисер: Руслана Порицька
прем’єра: 13 квітня 2006 року
тривалість: 1 год. 30 хв.

«Бездушний архітектор безрезультатно намагається увіковічнити себе в прекрасній споруді, злюща колишня дружина-домогосподарка архітектора намагається нагодувати його пиріжками із капусти, мама архітектора намагається втішити себе, перечитуючи залиту слізьми синову медичну книжку. І все було так мило доти, поки не з’явилася загадкова дівчинка разом із бабусею… в урні.

Життя й смерть, реальність й ілюзія, любов й ненависть поперепліталися не на жарт! Вже й не зрозуміло де закінчується музика, яка «наживо» звучить на сцені, а де починається музика душ героїв.»

Погляд зсередини

Вистава ця хоч і колосальний досвід, але й великий «облом». Про неї можна сказати так: «Вмерла, так і не народившись». Вдалося створити картинку та атмосферу, та не вдалося сказати чогось зрозумілого. Трохи відповідальності за це перекладаємо на драматурга, а трохи лишаємо й собі. Ех, суперечливе якесь відчуття: вистава, хоч і справді була недолуга, але ж сповнена таких цікавих та приємних дрібниць! З «урни з бабкою» ми ще довго пили чай (першопочатково — це термос). Концептуально круглий стіл, який ми побачили на одному подвір’ї біля хати і вициганили за 25 гривень, викинули «добрі люди» в університеті, пінопластові деталі архітектурної диво-конструкції поламалися. Музичний колектив, який грав вживу, розпався. Отако! Невезуха якась.

Відголоски

«Оваціями стоячи вітала молодіжна публіка творчий експеримент театру-студії ВДУ „Гармидер“ (керівник – заслужена артистка України Лариса Зеленова). Йдеться про виставу „9-й місячний день“ сучасного драматурга Олександри Погребінської…»

О. Харів, «Експеримент вдався»,
(27. 04. 2007 «Волинські губернські відомості»)

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.