Івонна — принцеса бургундська

жанр: фарс
автор: Вітольд Гомбрович
режисер: Руслана Порицька
композитор: Сергій Федоров
прем’єра: 6 вересня 2007 року
тривалість: 1 год. 20 хв.

«Казка для дорослих про безтурботне та розкішне життя одного королівства, без означення конкретного часу й місця, де розгортаються події.

Це — найвищий щабель суспільства, з його примхами, правилами «пристойності й такту» й показовою (себто брехливою) милістю та турботою про народ. Раптом у цьому королівстві з’являється особа, яка розхитує звичний його уклад – безмовна, апатична й бідна представниця нижчих прошарків Івонна Цопек. Вона стає подразником, що виштовхує назовні комплекси й пороки королівських осіб та придворних. Але сильні світу цього не терплять власної слабкості. Вони знаходять спосіб розчистити собі шлях насолоди (часто потворної і збоченої).

Погляд зсередини

Успіх і невдача в одній виставі. Драматург Вітольд Гомбрович, про якого пишуть «поляки його люблять і ненавидять одночасно». Так і з цією виставою. Водночас улюблена і немила, успішна і провальна. Ми над нею дуже багато працювали. Скільки там було технічних дрібниць! На жодну виставу ми ще не виготовляли стільки денкорації і реквізиту. А скільки костюмів, різних блискіточок, «присобачених вручну», вагон дисків…

Її прем’єра не вмістила у залі на 450 місць усіх бажаючих. З нею пройшли на фестиваль «Драбина» (після недалої спроби з «9-м місячним днем»), виступили там (без особливого успіху й задоволення), з’їздили з «Івонною» на фест у Литву та й фактично лишили у спокої. Сподіваємося, що до кращих часів. У героїв є ще достатньо такого, в чому хотілося б, уподібнившись збоченцям, поколупатися…

Відголоски

«У луцькому домі «Просвіта» виявилося замало місця, щоб розмістити всіх охочих побачити прем’єру театру-студії «Гармидер» за твором Вітольда Гомбровича – виставу «Івонна – принцеса Бургундська». Про це 7 вересня повідомив кореспондент «Волинської правди».Зал луцької «Просвіти» виявився замалим, щоб умістити всіх глядачів – десятки молодих людей спостерігали за перебігом подій на сцені стоячи в проходах. Власне, деякі громадяни узагалі не зуміли потрапити на прем’єру, адже в залі їм банально бракувало місця.Загалом вистава вдалася – публіка двічі викликала акторів «на біс». Це не може не тішити, адже сучасна молодь мало цікавиться такими речами, як театр. А «Гармидер», цілком очевидно, став невід’ємним атрибутом молодіжної субкультури Луцька.»

«У „Просвіті“ замало місця для „Гармидеру“. На черзі драмтеатр?»
(07. 09. 2007, інтернет-видання «Волинська правда»)

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.