На перші гулі

жанр: народна комедия
автор: за мотивами п’єси Степана Васильченка «На перши гулі»
прем’єра: 6 червня 2006 року
тривалість: 1 год.

«Текст Степана Васильченка перекладено на говірку поліського села і переплетено з купальською обрядовістю.Краса, радість, простота і глибина буття українського народу — в одній виставі.

Видовисько починається при вході до зали — „хлопци й дивчєта“ пригощають гостей-глядачів і втягують їх у свої передкупальські забави. Тільки Влєну батько не пускають на вулицю, де її ждуть подруги, а головне — облюбований Тиміш. Якби знав Савка чим обернеться його: „Йди до хати і лягай спати…“, то, певно, сам би „ломакою“ дочку гуляти вигнав... Купала ж!!!»

Погляд зсередини

Перший і якийсь 13-й варінт цієї вистави це просто дві зовсім різні речі. На ній виросли наші актори, нею ми висловили свою любов до нашого чудового, колоритного краю, у ній ми виплескували своє гармидерівське нутро.

А почалися «Гулі…» вельми класично – в кращих традиціях народного театру. Потім герої поступово почали грати на босу ногу, вибігати з хати в нижній білизні, говорити на західнополіській говірці та співати сороміцьких пісень. Із «Гулями…» ми отримували звання народного, представляли Україну в Польщі і Латвії. А ще — розважали представників міжнародних делегацій, вихованців ковельської виправної колонії і пластунів зі всієї України… Навіть в естонському Тарту показували фрагменти перед міжнародним представництвом. Слава тобі, український народе!!!

P.S. А ще гулі мають закулісний (вельми сороміцький) варіант.

новини про виставу «На перши гулі»

Світлини

Відголоски

«Молоді актори та майстерний лицедій Волинського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Адам Даценко перетворили сценічне дійство у справжні українські народні гуляння. Гостей зустрічали іще в коридорах університету. Режисерський задум заслуженої артистки України Лариси Зеленової надав життєвості веселому театральному видовищу, подарувавши гостям можливість відчути себе учасниками дійства. Гармонійною його частиною стала виставка народної вишивки…»

Т. Должко, «Життя студентське: благодійні «Перші гулі».
(10. 06. 2006 «Волинь-Нова»)

«Дивувалися присутні і молодіжній вигадці з оригінальними запрошеннями та пригощанням поліськими варениками перед початком дійства»

О. Харів, «Гармидер» — для Будинку маляти.
(15. 06. 2006, «Волинські губернські відомості»)

«І справжньою подією цього тижня можна вважати виставу «На перші гулі», яку покаже театр «Гармидер» у неділю 25 жовтня о 18.00 в Луцькому районному будинку культури, що за вул. Ковельській, 56. Ціна квитка символічна – 10 грн., але повірте вражень вам вистачить аж до Halloweenа.»

С. Ковальчук, «Де розважитись…»
(20. 10. 2009, інтернет-видання «News Live»)

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.