Цикута для Сократа

жанр: сучасна драма
автор: Віктор Герасимчук
прем’єра: 12 квітня 2004 року
тривалість: 60 хв.

«Письменник не бажає замовними статтями завойовувати собі місце у світі політичних інтриг, куди хоче його втягнути дружина-журналістка. Він одержимо дописує п’єсу про давньогрецького філософа. І ось Сократ, його дружина Ксантиппа й товариш Крітон оселяються поруч із автором, чи то пак, автор уже живе їхнім життям…

А Народ тим часом – розважається, тішиться власною байдужістю. Згодом він усе ж проявляє й свою силу… руйнівну і стихійну.»

Погляд зсередини

Вистава була для нас своєрідним навчальним матеріалом. П’єса  класична: добротна та логічно вибудувана, із чіткими плюсами і мінусами. Те, що треба новачкам для розгону. Щоправда, «Цикута…» протягом 4-х років добряче еволюціонувала. Виросли актори, з’явилися якість натяки на режисерські рішення. Крім того, вистава з’їздила до Донецька на фестиваль «Натхнення» й навіть отримала схвальні оцінки журі. Нині ж драма прагне свого подальшого розвитку. Це співпадає з бажанням акторів. Залишилося знайти для цього час.:)

Тема ж, «халєра ясна» щораз на часі, бо «...телебачення, курва, преса;  влада собі, як влада —суцільні, курва, бандити» (із «Мертвого півня». )

Відголоски

«12 грудня опісля прем’єри сучасної драми Валерія Герасимчука „Цикута для Сократа“, поставленої аматорським театром-студією „Гармидер“, Валерій Гнатюк виступив із гострою літературною післямовою. В ній він торкнувся насамперед продажності „незалежних“ журналістів… Зокрема, Валерій Гнатюк у „Гімні незалежних журналістів“ підкреслив: „Ми зубасті акули, мастодонти друкованих шпальт. Нам ні їсти не треба, ні пити, аби тільки поритись в смітті, а як добре ще нам заплатити, то напишем цікаві статті“. Ця літературна післямова чудово вписалася в загальну картину драми.»

«Валерій Гнатюк: Журналісти — зубасті акули, мастодонти друкованих шпальт»
(13.12.2006, інтернет-видання«Волинська правда»)

«Також у перший фестивальний день свою роботу „Цикута для Сократа“ представив театр з Луцька. Актори вразили журі та глядачів своїм сучасним і цікавим баченням постаті філософа та його життєвого шляху».

В. Дубова, «Донецький театр влаштував криваву кориду»
(02.12.2008, інтернет-видання «Портал неполітичних новин»)

.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.